Portret na prezent ?

portret na prezent ślubny węglem

P ortret jest dziś bardzo popularnym prezentem na wiele okazji. Jedyny problem – znalezienie odpowiedniego zdjęcia, jest coraz łatwiejszy do rozwiązania, z powodu lepszych aparatów fotograficznych i nieograniczonego przesyłu danych. Dlatego tak często decydują się Państwo podarować swoim bliskim właśnie taki prezent.

Pięknie wykonany portret jest nie tylko pamiątką wzruszających chwil lub wspomnieniem minionych czasów, ale również cudowną ozdobą wnętrza Państwa domu i może nią być przez wiele pokoleń. Taka praca jest prezentem bardzo wyjątkowym i osobistym, dlatego tak ważne jest, aby artysta wykonał go z pełnym zaangażowaniem. Wykonując portret, trzeba pamiętać nie tylko o realizmie i znakomitym odwzorowaniu podobieństwa, ale również o tym, aby rysunek dawał wspaniałe doznania estetyczne i miał w sobie kawałek duszy artysty. Wtedy otrzymują Państwo do rąk przedmiot wyjątkowy i wartościowy na długie lata.

 

Z jakiej okazji portret na zamówienie?

Ślub, wesele – dla wielu jest to najpiękniejszy dzień życia, dlatego idealnie nadaje się do uwiecznienia go przez wykonanie portretu. Być może ma On być prezentem na podziękowanie dla rodziców, a może ma po prostu być pamiątką tego cudownego dnia. Nie ważne jaki jest powód, te prace wykonuje się wyjątkowo przyjemnie, pomimo często wysokich wymagań ; ).

Ulubioną techniką Panien Młodych jest technika suchy pędzel (farba olejna), ze względu na jej ekskluzywny charakter, gładkie wykonanie i bardzo głębokie tony. Do portretów wesołych wybieracie często pastel, a do bardzo szczegółowych (np. przedstawiających całe postacie) – grafit/ołówek.

Chrzest, komunia – dzieci dorastają bardzo szybko. Nie dla każdego zdjęcia stanowią wystarczającą pamiątkę po tym wesołym i szalonym okresie. Dlatego jest to znakomita okazja, do wykonania portretu naszych pociech. Zwłaszcza z okazji tak ważnych uroczystości jak chrzest lub pierwsza komunia święta. Po latach będzie co wspominać , a wizerunek dzieci utrwalony w ten sposób z pewnością przetrwa dłużej niż zdjęcie.

Z tych okazji najczęściej wybierają Państwo technikę w kolorze – pastel suchy, z powodu żywych i wesołych kolorów, lub grafit – do prac delikatnych i przedstawiających młode buzie.

Rocznica, urodziny –   każda rocznica lub urodziny dają możliwość obdarowania portretem. Bardzo często są to okrągłe rocznice, gdzie nierzadko pracujemy na starych lub zniszczonych zdjęciach, które już mają dla Państwa dużą wartość, co tylko potęguje efekt portretu.

W przypadku starych zdjęć, często wybieraną techniką jest sepia lub węgiel.

Lub po prostu pamiątka… pięknych chwil na wakacjach, dorastania – każdego momentu życia, który wart jest uwiecznienia.

Facebook